Δωρεάν Δράσεις Ολιστικής Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Παρέμβασης για τη σχολική κοινότητα της Αλεξανδρούπολης από «Το Χαμόγελο του Παιδιού»
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Από τη Δευτέρα 15 έως και την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, «Το Χαμόγελο του Παιδιού» θα βρίσκεται στην Αλεξανδρούπολη, για να υλοποιήσει Δωρεάν Ολιστικές Δράσεις, για μικρούς και μεγάλους. Οι Ολιστικές Δράσεις για μαθητές, μαθήτριες, γονείς/κηδεμόνες αλλά και εκπαιδευτικούς της Αλεξανδρούπολης, περιλαμβάνουν:
● Δράσεις Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης και συγκεκριμένα σε εκπαιδευτική παρέμβαση πρόληψης και ευαισθητοποίησης με θέμα «Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμός».
Η θεματολογία των δράσεων εκπαίδευσης και επιμόρφωσης, υλοποιούνται στο πλαίσιο του προγράμματος κατά της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού «Έχεις τη δύναμη μέσα σου» σε συνεργασία με το ΝΟΥΝΟΥ Gouda και επιλέχθηκε ύστερα από διερεύνηση των αναγκών των μαθητών/ριών της περιοχής, σε στενή συνεργασία με τις Κοινωνικές Υπηρεσίες του Δήμος Αλεξανδρούπολης.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![📆](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tff/1/16/1f4c6.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Πληροφορίες και ραντεβού:
![☎️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t22/1/16/260e.png)