Κείμενο του Γιάννη Χατζηχρήστου
Σήματα Μορς από το RMS Carpathia προς τον Τιτανικό IΙ.
Επτά σκέψεις-προτάσεις (για προβληματισμό και βελτίωση) πριν να πρέπει να ξαναβγούν τα κάστανα από την φωτιά μετά την νεοφιλελέ παρένθεση. Χωρίς αλλά μνημόνια και λιτοτητες, εν όψει των παγόβουνων και της νέας παγκόσμιας οικονομικής κρίσης άλλα και της εκτίναξης του δημοσίου χρέους ακόμα κατά 44δισ ευρώ από το ναυάγιο των κόκκινων δανείων Σταικούρα -Στουρνάρα (πλέον του +45δισ που μας φεσωσε μέχρι τώρα η διακυβέρνηση της ΝΔ): Γραφε:
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Και καθε κατεργάρης στον πάγκο του.
Με ακούς? Over…