Πήρε το ντέρμπι ο Εθνικός απέναντι στην Ολυμπιάδα

997

Ανακοίνωση Εθνικού

Ολυμπιάδα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 54-77

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε η ομάδα μας το κατ’ ευφημισμό ντέρμπι της πόλης επικρατώντας επί της Ολυμπιάδας με σκόρ 54-77. Οι παίκτες του κόουτς Τελούδη μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 12-27. Κάποια επιπόλαια λάθη στη δεύτερη περίοδο έδωσαν την ευκαιρία στη συμπολίτισσα να μείωσει τη διαφορά στο ημίχρονο στους 11 πόντους(27-38). Τα τελευταία 2 δεκάλεπτα του παιχνιδιού ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Οι παίκτες μας εκτόξευσαν τη διαφορά μέχρι και το +28 (37-65) για να τελείωσει το παιχνίδι με σκόρ 54-77.
Συγχαρητήρια στους παίκτες μας και τους προπονήτες μας για την αγωνιστική εικόνα που επέδειξαν.

Ειδική μνεία θα θέλαμε να κάνουμε στους 2 αθόρυβους εργάτες του ανδρικού μας, Δουρδούλη Γιώργο(βοηθό προπονητή) και Καψίδη Γιώργο(στατιστικολόγο) για τις ατελείωτες ώρες εργασίας τους στις προπονήσεις της ομάδας.

Τα δεκάλεπτα: 12-27, 27-38, 35-55, 54-77