Οι μαθητές που διακρίθηκαν στο 18ο Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά – Μικρός Ευκλείδης”

1121

Επιτυχόντες 18ου διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

 

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε τα ονόματα των μαθητών που διακρίθηκαν στο 18ο Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά – Μικρός Ευκλείδης“, που διεξήχθη την Παρασκευή 5 Απριλίου 2024 για τους μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων του δημοτικού.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Έβρου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας συγχαίρει τους 96 μαθητές του νομού Έβρου που διακρίθηκαν, αλλά και όλους όσους συμμετείχαν, τους εκπαιδευτικούς και τις διευθύνσεις των σχολείων που ήταν υπεύθυνοι τόσο για την ενημέρωση και προετοιμασία των μαθητών, όσο και τη διεξαγωγή του διαγωνισμού.

 

Α/Α ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑ
1 ΣΚΑΒΔΗΣ ΒΥΡΩΝ 1ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
2 ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΜΟΔΕΣΤΟΣ 1ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
3 ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 1ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
4 ΛΟΜΠΟΥΤΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΜΙΧΑΕΛΑ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
5 ΓΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
6 ΚΥΦΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
7 ΣΠΥΡΟΥΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
8 ΤΑΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ1
9 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
10 ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 5ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
11 ΚΥΡΙΑΛΑΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
12 ΜΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
13 ΜΙΧΕΛΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
14 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
15 ΠΕΤΡΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
16 ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΕΛΕΝΗ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ1
17 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ 7ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
18 ΚΑΡΤΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ 9ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
19 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΑΓΑΠΗ 9ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
20 ΜΙΡΑΤ ΑΚΕΜ ΟΓΛΟΥ 9ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
21 ΚΟΚΩΝΗΣ ΘΩΜΑΣ 9ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ3
22 ΛΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 9ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ3
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑ
23 ΒΙΒΙΚΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ 10ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
24 ΖΑΖΑΛΙΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 10ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
25 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
26 ΔΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 10ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ1
27 ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ 10ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
28 ΚΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
29 ΑΜΠΡΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ 11ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
30 ΟΛΠΑΣΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 11ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ1
31 ΣΟΥΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 11ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ2
32 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
33 ΚΑΛΟΥΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε1
34 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
35 ΤΖΙΑΝΑΒΑΡΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε2
36 ΤΟΠΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Ε3
37 ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 12ου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤ1
38 ΓΕΡΜΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 1ου ΦΕΡΩΝ Ε
39 ΠΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1ου ΦΕΡΩΝ ΣΤ
40 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ου ΦΕΡΩΝ Ε
41 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 3ου ΦΕΡΩΝ ΣΤ
42 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ  ΑΠΑΛΟΥ Ε
43 ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ  ΑΠΑΛΟΥ ΣΤ
44 ΚΟΚΙΝΕΛΗ ΕΥΔΟΚΙΑ  ΜΑΚΡΗΣ Ε
45 ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΜΑΚΡΗΣ ΣΤ
46 ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  Ν. ΧΗΛΗΣ Ε1
47 ΔΡΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  Ν. ΧΗΛΗΣ Ε2
48 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  Ν. ΧΗΛΗΣ ΣΤ1
49 ΤΣΟΤΡΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ  Ν. ΧΗΛΗΣ ΣΤ1
50 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ  Ν. ΧΗΛΗΣ ΣΤ2
51 ΔΕΛΗΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε
52 ΚΑΡΑΣΜΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ1
53 ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 1ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ2
54 ΤΖΙ ΤΣΙΣΟΥΕΝ 1ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ2
55 ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 2ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε
56 ΑΥΓΕΝΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ
57 ΑΓΓΕΛΟΥΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε1
58 ΓΚΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε1
59 ΜΑΤΕΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε2
60 ΜΠΟΥΡΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε2
61 ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ1
62 ΣΙΒΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 3ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ2
63 ΔΑΝΙΛΑΚΗΣ ΔΑΝΙΗΛ 4ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑ
64 ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ 5ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε1
65 ΔΡΑΓΚΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 5ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ Ε2
66 ΜΠΡΟΝΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 5ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ1
67 ΘΕΟΧΑΡΗ ΟΛΓΑ 5ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ2
68 ΣΙΑΜΕΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 5ου ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ ΣΤ2
69 ΚΑΡΑΜΑΤΖΙΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΜΕΤΑΞΑΔΩΝ Ε
70 ΓΑΛΑΝΗ ΜΑΡΙΝΑ  ΜΕΤΑΞΑΔΩΝ ΣΤ
71 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ Ε1
72 ΤΖΕΜΙΝΤΙΜΠΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ Ε2
73 ΤΣΟΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ Ε2
74 ΓΚΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΝΘΗ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ ΣΤ1
75 ΚΑΝΑΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ ΣΤ1
76 ΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ ΣΤ1
77 ΜΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ου Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ-ΚΥΡΙΛΛΕΙΟ ΣΤ2
78 ΔΟΥΡΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ1
79 ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ2
80 ΓΙΑΝΤΣΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 3ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε1
81 ΛΑΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 3ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε2
82 ΔΡΑΚΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ 3ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ1
83 ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΗΑ ΒΑΙΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 3ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ2
84 ΚΟΟΤΑΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 4ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε1
85 ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 4ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε1
86 ΔΟΞΙΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ1
87 ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ2
88 ΤΣΙΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 6ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ2
89 HU YAHAN 7ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ
90 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 7ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ
91 ΑΡΟΥΤΣΙΔΟΥ ΙΟΛΗ 7ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ
92 ΚΑΖΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΙΦΥΛΛΗ 8ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε1
93 ΜΑΡΙΦΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 8ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε2
94 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΥΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ 8ου ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΤ1
95 ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ  ΡΙΖΙΩΝ Ε
96 ΔΗΜΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ  ΡΙΖΙΩΝ ΣΤ

 

 

Εκ μέρους της ΔΕ

 

Ο Πρόεδρος Η Γενική Γραμματέας
Δούδης Δημήτριος Μόκαλη Μενεξιά