Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία (03/12/2023) διοργανώθηκε ημερίδα του ΕΝΕΕΓΥΛ σε συνεργασία με το Δήμος Ορεστιάδας και το #Δημοτικό_Συμβούλιο_Νέων_Ορεστιάδας. Συμετείχαν τα γυμνάσια και τα λύκεια της περιοχής Ορεστιάδας και Διδυμοτείχου.Το θέμα που πραγματεύτηκε η ημεριδα ήταν: “Η εκπαίδευση του σήμερα δημιουργεί υπεύθυνους πολίτες του αύριο”
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
“Θα συλλέξουμε όλες τις τοποθετήσεις όλων των εκπροσώπων των σχολικών μονάδων διασφαλίζοντας την διεκδίκηση τους σε ανώτερο επίπεδο”
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Με εκτίμηση,
Δημοτικό Συμβούλιο Νέων Ορεστιάδας