Η εκδήλωση πραγματοποιηθηκε την Παρασκευή 5 Μαϊου 2017, στο τηλεσκόπιο Δωρίδη στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.
Μεταξύ των βραβευθέντων ήταν και η μαθητική ομάδα του 1ου ΕΠΑ.Λ. Διδυμοτείχου.
Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και την Ελληνογερμανική Αγωγή, στο πλαίσιο του προγράμματος «Τα Σχολεία Μελετούν Τους Σεισμούς» (Erasmus+ «Schools Study Earthquakes» , κωδικός έγκρισης 2015-1-EL01- KA201-013966).
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
![](http://www.inevros.gr/wp-content/uploads/2017/05/unnamed-2-3-1.jpg)
![](http://www.inevros.gr/wp-content/uploads/2017/05/unnamed-1-3-1.jpg)
![](http://www.inevros.gr/wp-content/uploads/2017/05/unnamed-3-2-1.jpg)