Έσπασαν το βαθμολογικό αήττητο της αντίπαλης ομάδας οι γυναίκες του Α.Σ.Α Σουφλίου..

1265
Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου καθώς γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ από την ομάδα της Α.Ε. Κομοτηνής στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γυναικών της ΕΣΠΕΘΡ.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Σουφλίου αγωνίστηκε με αρκετές παίχτριες που ανήκουν στις κορασίδες και στάθηκε επάξια απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής που μέχρι πριν τον αγώνα ήταν αήττητες και δεν είχαν καμία βαθμολογική απώλεια.

Η ομάδα της Α.Ε. Κομοτηνής ήταν αυτή που επικράτησε στο πρώτο σετ εύκολα με 25-11 σε 20΄. Μετά από ένα σετ που είχε διάρκεια 27 λεπτά η ομάδα του Έβρου Σουφλίου μείωσε σε 1-1 με 21-25. Στο τρίτο σετ η ομάδα της Κομοτηνής ξαναπήρε κεφάλι έστω και δύσκολα με 2-1 σετ 25-22 σε 22. Το τέταρτο σετ το κατέκτησε η ομάδα του κ. Τσιακμάκη με 25-19 σε 24΄. Και κάπως έτσι οι δύο ομάδες πήγανε στο ται μπρέικ όπου επικράτησε η γηπεδούχος ομάδα με 3-2 σε 10΄.

Μετά την ήττα η ομάδα του Σουφλίου βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 8 βαθμούς σε πέντε αγωνιστικές.

Τα σετ:  3-2 (25-11, 21-25, 25-22, 19-25, 15-10)

Διαιτητές: 1ος Σαρμίδης, 2ος Μουλά

Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Αμπράση Ευαγγελία): Δικαστοπούλου (c), Γιαννακοπούλου, Μπανιώτη, Ροϊδου, Παπαδοπούλου, Παπούλια, Ανθοπούλου, Σκαρμούτσου, Φραγκάτζη (λ).

Α.Σ.Α. ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Τσιακμάκης Παναγιώτης): Βελικτσή, Βαλσαμίδη, Κάλφα (λ), Κουτσούλα, Παπαλιά, Τσακαλδήμη, Γερουλίδου (c), Δεληγιάννη, Πρεπούδη, Σαρδανίδου, Τάσιου, Μίτσκα, Τσιαμίτα, Νινούδη (λ)

Ανταπόκριση  από  το  Σουφλί: Γκούντλης  Νίκος