Τρεις ακόμη πόντοι στο σακούλι για τον Ατρόμητο Άβαντα

1131

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση ο Ατρόμητος Άβαντα επικράτησε στο τελευταίο 10λεπτό του παιχνιδιού του ΑΟ Αρίστεινου

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Παπαναστασούλης μετά από σέντρα του Δανιήλ, με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1. Το Αρίστεινο αντέδρασε στο 36ο και ισοφάρισε μετά από εκτέλεση φάουλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος για τον Ατρόμητο που εως το 81ο λεπτό δεν μπορούσε να βρει στόχο στην αντίπαλη εστία και κάπου εκεί μίλησε ο Ανέστης Θάνος που με στοπάρισμα στο στήθος μετά από ελεύθερο του τερματοφύλακα! και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Αλπάνη και έδωσε το πολύτιμο τρίποντο!

Σύνθεση Ατρομήτου:Τσακουρίδης, Δανιήλ, Κατσαντούρας, Καραγιάννης, Παπαχρήστου, Χατζηπαύλου Θ., Καλτσάς, Φραγγουλίδης, Ταξιόπουλος, Μανωλίδης, Παπαναστασούλης. Έπαιξαν ακόμη: Χατζηευαγγέλου, Θάνος, Διακίδης.