Η Αναστασία 1η και ο Μάρκος 5ος στα 10χλμ του Αυθεντικού

1173

Σπουδαίες εμφανίσεις για την ομάδα του ΜΓΣ Εθνικού, στην μεγάλη γιορτή του Αυθεντικού Μαραθωνίου. Συγχαρητήρια και στους 7 συμμετέχοντες οι οποίοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα τους, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

ethnikos-marathonios-alexandroupoli-evros

Πρώτη εμφάνιση και νίκη, ως αθλήτρια του ΜΓΣ Εθνικού, για την Αναστασία Καρακατσάνη. Στα 10000μ ήταν 1η, με 35.23, νικήτρια για 5η συνεχόμενη χρονιά, κάνοντας ένα σπουδαία ρεκόρ που δύσκολα θα καταριφθεί.

Ο πρωταθλητής μας Μάρκος Γκούρλιας ήταν 5ος στα 10000μ, με 32.02, προερχόμενος όμως από σοβαρό τραυματισμό το καλοκαίρι, δείχνοντας όμως ότι γρήγορα θα είναι ο γνωστός “Μάρκος” του 2016.

Ο Χρήστος Γιαννακάκης στον Μαραθώνιο ήταν κοντά στο ατομικό του ρεκόρ, με 3.07 και 28η θέση, ενώ πολύ ελπιδοφόρα εμφάνιση και ρεκόρ για το νέο αθλητή μας, 17χρονο Ορεστιαδίτη Αλέξανδρο Χατζηαντωνίου, ο οποίος πέτυχε 17.44 στα 5000μ και πήρε την 33η θέση συνολικά θέση (14ος στην κατηγορία έως 19ετών).

Οι νέοι δρομείς της Running Team , Γαρυφαλλάκη Βασω, Lilia Candido και Παππάς Δήμος, κατάφεραν να τερματίσουν τον πρώτο Μαραθώνιο της νέας τους καριέρας, κάνοντας αξιοπρεπέστατη εμφάνιση.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια σε όλους!!!